Belka
Środa, 18 Maja 2022   imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Siedmiu kandydatów powalczy o fotel burmistrza Fromborka

Data publikacji: 2013-08-20, Data modyfikacji: 2013-08-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedterminowe wybory to konsekwencja rezygnacji burmistrz Krystyny Lemańskiej, która została skazana prawomocnym wyrokiem za nadużycia przy gospodarowaniu środkami unijnymi. Jako karana, pani burmistrz musiała pożegnać się z posadą.Jej następcę mieszkańcy Fromborka wybiorą spośród siedmiorga kandydatów. Dwoje to osoby rekomendowane przez największe partię Prawo i Sprawiedliwość oraz Platformę Obywatelską. Pozostałych sześcioro bezpartyjnych startuje z własnych komitetów. Jak poinformował dyrektor krajowego biura wyborczego w Elblągu Adam Okruciński, komisja zarejestrowała wszystkich kandydatów wystawionych przez komitety wyborcze.Skazanie rowerowego aktywisty na grzywnę pierwszym wyrokiem sędziego Ryszarda Milewskiego. Pozbawiony stanowiska po aferze Amber Gold prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku po kilku miesiącach przerwy wrócił do pracy i znów orzeka. Czytaj więcej: Odwołany prezes sądu znów orzeka. Skazał organizatora Masy Krytycznej w GdyniStartują: 57-letni Henryk Bakinowski z Fromborka, zgłoszony przez własny komitet wyborczy wyborców, 58-letni Zbigniew Kędziora z Braniewa także zgłoszony przez własny komitet wyborczy wyborców, 36-letni Robert Markun z Nowych Sadułek, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Równe szanse", 42-letni Artur Mieczaniec z Braniewa, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Prawo i Samorządność", 41-letni Grzegorz Smusz z Braniewa, zgłoszony przez własny komitet wyborczy wyborców, 32-letnia Małgorzata Wrońska z Fromborka, zgłoszona przez komitet wyborczy wyborców "Przemiany" i 38-letnia Urszula Zakrzewska z Braniewa, zgłoszona przez własny komitet wyborczy wyborców popierana przez PO. Zgodnie z kalendarzem wyborczym kandydaci będą teraz prowadzić kampanię wyborczą, która zakończy się w piątek 6 września, a 8 września w niedzielę mieszkańcy Fromborka wybiorą burmistrza.

Pełna treść wiadomości na: http://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/5363-siedmiu-kandydatow-powalczy-o-fotel-burmistrza-fromborka.html
radiogdansk.pl, Źródło artykułu: radiogdansk.pl
 
Komentarze
Obiektywny   2013-08-20 17:52:43
Artur Mieczaniec zdaje się być zawodnikiem nr 1 w tym wyścigu do lepszego jutra dla mieszkańców, i dla siebie oczywiście też.
 
Gość   2013-08-22 17:38:17
Tylko Mieczaniec, i tyle w temacie.
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola